Dawson s Creek

Kavak Yelleri dizisi Dawson s Creek ten uyarlanarak yapılmış...Dış görünüşleri bile benziyor karakterlerin...İşte bilgiler ve resimler....

Dawson's Creek, "1998-2003" yılları arasında 6 sezon boyunca yayınlanan bir Amerikan gençlik dizisidir. Dizi gençlerin çocukluk yıllarından üniversite çağlarına kadar yaşadıkları maceraları, arkadaşlık bağlarını ve hayata atılmalarını anlatmaktadır. Dizi, Massachusetts eyaletinde yer alan Boston ile Providence şehirleri arasında kalan bir kasabada çekilmiştir. Bu kasabayada Capeside demişlerdir. Aslında böyle bir yer yoktur. Dizi için uydurulmuştur. Türkiye'de ilk kez 1998 sonbaharında cnbc-e kanalında gösterilmeye başlanmıştır. Daha sonraları digiturkte oynayan dizi şuanda KANAL 1 ekranlarında Cumartesi & Pazar 19.10'da yayınlanmaktadır. Dizinin Türkiye uyarlaması Kavak Yelleri adlı dizidir.

Dizi gençlik dizisidir. Günümüz meşhur oyuncularının ilk ünlü olduğu dizi olarak da
bilinmektedir. Dizideki Joey karakterini canlandıran ve Tom Cruse'un eşi Kate Holmes'dur. Pacey karekterini canlandıran Joshua Jackson'da şuanda 2008 yılının favori dizisi Fringe'de rol almaktadır.

Dawson yönetmen olmayı isteyen saf kasaba delikanlısı, Pacey kasabanın en tembel öğrencisi gibi görünsede içinde fırtınalar kopan genci, Joey kasabanın en fakir ailesinin kızı ve hayatını değiştirmek için çabalayan Capeside'ın en güzel kızı, Jen New York'tan Capeside'a anneannesinin yanına ceza için gönderilmiş, geçmişi bir hayli kirli olmasına rağmen kendisi güzel mi güzel bir kızdır. Diziye ikinci sezonda Jack ve Andy kardeşler katılmıştır. Andy ruh sağlığı bozuk bir kızdır. Jack ise cinsel kimliğinde önceleri sorun yaşamaktadır, daha sonra eşcinsel olduğunu açıklamıştır. Andy beşinci sezonun sonunda tamamen diziden ayrılmıştır.

Dizi için hayali birçok şey üretilmiştir. En başta Capeside adında bir kasabanın olmayışı gibi Capeside High School diye bir okulda yoktur. Ayrıca Joey'nin kazandığı Worthington University gerçekte yoktur.

Birinci sezonda dizinin jenerik müziği Paula Cole'un seslendirdiği I Don't Want to Wait adlı parçadır.

İşte arkadaşlar Dawson s Creek.. Soldan başlayarak Aslı,Deniz,Mine en sonda Efe..Karşılaştırmayı size bırakıyorum....

Yorum Yaz
Arkadaşların Burada !
Arkadaşların Burada !